Sivu 1/1

Hurttien palaute

Lähetetty: Sunnuntai, 15.07.2012 20:59
Kirjoittaja saloneju
Kun tällaista ei aiemmin ollut, niin nyt on.

Ajattelin nimittäin onnitella ja kehua teitä helvetin hyvin vedetystä Sotahuudosta. Nyt on neljän Sotahuudon jälkeen päästy sinne, mitä on alusta asti lähdetty tavoittelemaan. Sijoitus on parantunut joka ikinen vuosi kun Hurtat on osallistunut Sotahuutoon, eikä kyllä ole mitään syytä epäillä, etteikö se paranisi myös seuraavana. :wink:

PS. Jos Iso-Minkki taistelee ensi vuonna Hurtissa, niin niin taistelen kyllä minäkin (sen ainakin yhden skenaarioni - tänä vuonna kun jäi nyt harmittavasti koko lauantain mätöt välistä...)!

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 12:56
Kirjoittaja Plästik Dub
Kyllä ne hurtat oli vieläkin vihaisia.

Mielestäni yhteistyönne Pohjan Väen kanssa toimi hyvin niissä skenuissa joissa lähdimme teidän mukaanne. Erityisesti metsässä SOS:in niputtaminen edestäpäin teidän kanssanne oli loistavaa, olkoonkin että hävisimme skenun sen jälkeen. Teille tuli myös annettua tapahtuman aikana glooria jos toinenkin.
Te olette yksi lempiryhmistäni SoHussa ja olen todella tyytyväinen sijoituksenne puolesta.

Kiitos liittolaisuudesta ja nähdään ensi SoHussa. 8)

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 13:25
Kirjoittaja Hellowenisti
Kova oli purenta hurtilla!

Mahtavia liittolaisia, jotka antavat oman ryhmän vieressä ollessa mukavan turvallisuuden tunteen. Teidän kanssa on aina helppoa ja mukavaa tehdä yhteistyötä. Ehdottomasti ansaittu paikka top-10 joukkoon!

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 16:08
Kirjoittaja Zaibe
Hienoa toimintaa koko tapahtuman ajan.

Mielestäni lunastitte isomman roolin taisteluissa kuin mitä suhteellisen pieni ryhmäkokonne antaisi olettaa.

Ryhmä jolla on mahtava tulevaisuus edessään.


Jättäkää se pilli kotiin ensi vuonna ;)

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 16:36
Kirjoittaja Par
Nähtävästi joillakin siellä oli ongelmaa sekä muiden kuolleiksi huutamisessa ja osumien ottamisessa. Valitettavasti en urotekojanne päässyt todistamaan.

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 17:49
Kirjoittaja MiniMinkkinen
Kiitos ja kumarrus hurtille!

Tämä oli vasta toinen vuoteni sotahuudossa ja tunnelma oli huumaava. Itse taisteluissa onnistuimme mielestäni hyvin, mutta tärkein asia oli se että ryhmähenki oli erinomainen.

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 18:49
Kirjoittaja Teme
Ilo oli nähdä Hurttien lanaavan vihollisen riviä edestämme kunnon oikean koukun seurauksena!

Vaikkei väkimäärä ole lisääntynyt(?) huomattavasti on tekeminen sen sijaan kasvanut tehokkaaksi.

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 22:02
Kirjoittaja SotaHurtta
Kiitän muita hurttia ja muita sota huutajia tästä mainiosta sohusta ja toivon että ensi vuosi on vielä upeampi.

Lähetetty: Maanantai, 16.07.2012 23:54
Kirjoittaja Gregorius
Zaibe kirjoitti:Jättäkää se pilli kotiin ensi vuonna ;)
Hööpön löpön, se oli yksi vuoden parhaimmista ideoista :D!
SotaHurtta kirjoitti: Kiitän muita hurttia ja muita sota huutajia tästä mainiosta sohusta ja toivon että ensi vuosi on vielä upeampi.
Terveisiä täältä puolentoista kilsan päästä. Ei tosin tarvitse toivoa, kyllä me pojat ihan tiedetään... ;)
MiniMinkkinen kirjoitti:Kiitos ja kumarrus hurtille!

Tämä oli vasta toinen vuoteni sotahuudossa ja tunnelma oli huumaava. Itse taisteluissa onnistuimme mielestäni hyvin, mutta tärkein asia oli se että ryhmähenki oli erinomainen.
Minkkisen klaani se jaksaa liputtaa päivästä toiseen. Ensi vuodella koko vahvuudella kehiin - se on taas yksi suuri askel lähemmäs nyt rämäläisten seinällä komeilevaa Poikaa!

Tätä pumppua on koko ajan vain hauskempi johtaa ;) Kiitos kaikille palautteenantajille ja kädenpuristukset erityisesti Berberien riveissä taistelleiden suuntaan!

Lähetetty: Tiistai, 17.07.2012 00:09
Kirjoittaja Tuakko
Teillä oli tänä vuonna tiiviisti ja hyvin toimiva rymynyrkki jota sai tosiaan varoa ottamasta sivustaansa. Myös erittäin tunnistettava väritys lisäsi hasardin tuntua.

Vikassa riskissä joku teidän kilpimiehistä lähti bashaamaan meidän harvaa riviä kohti ja yhdellä vasta-askeleella terästettynä otin tämän ryntäyksen poikittaisella glaivella vastaan. Kaveri tippui suoraan selälleen ilmeisen yllättyneenä ja minä jäin pystyyn ihmettelemään josta joku minut äkkiä korjasi manan maille. Toivottavasti ei jäänyt paha fiilis tästä, olisi pitänyt pahoitella paikan päällä mutta piti mennä myllytyksn alta pois.

Lähetetty: Tiistai, 17.07.2012 08:18
Kirjoittaja Joensuu
Gregorius kirjoitti: Ensi vuodella koko vahvuudella kehiin - se on taas yksi suuri askel lähemmäs nyt rämäläisten seinällä komeilevaa Poikaa.
Teille sen melkeinpä toivoisinkin. Hurtat on ollut pitkään yks mun lemppariryhmistä, niin suoritusten, taisteluroolin kuin tyylinkin puolesta.

Teillä on mahtava päättäväisyys, selviytymiskyky, tunnistettavuus ja asenne. Siksi kuten Zaibe sanoikin, Hurtat oli paljon enemmän kuin mikä tahansa 8 hengen ryhmä.

Nyt vaan maltillinen ja laadukas mutta silti tuntuva väkimäärän kasvatus ja uusille tulokkaille perusteellinen koulutus ja integraatio (kuten esim. Rämällä tänä vuonna, oliko meillä 25% ensimmäisessä Sohussaan?), niin teistä tulee aivan kauhea monsteri. :)

Lähetetty: Tiistai, 17.07.2012 16:28
Kirjoittaja orbitti
Oletettavasti tämä oli hurttien tekosia, jos ei niin kiitokset anonyymille mustan tabardin käyttäjälle, joka käytti ainakin käsikirveen oloista asetta.

Teidän tyyppi puukotti minua selkään, mutta teki sen esimerkillisen herrasmiesmäisesti juuri sopivan napakalla, vaan ei voimakkaalla, tuplanapautuksella; vaikka mahdollisuuksia olisi ollut paljon epämiellyttävämpään tekniikkaan.

Kiitokset tästä.

Lähetetty: Keskiviikko, 18.07.2012 23:12
Kirjoittaja JonTzu
Vielä oli hieman hyytymistä kun tarjolla oli huutoa ja isoilla aseilla päähän hakkaamista. Tästä kun pääsette niin vaarallisuutenne nousee entisestään.

Ja se 10 henkeä lisää ei haittaisi. Lahti on iso kaupunki, laittakaa ilmoja pitkin sopivia opinahjoja yms. paikkoja. Taisteluroolinne olisi paljon tehokkaampi suurena, yhtenäisenä murtokykyisenä porukkana.

Lähetetty: Keskiviikko, 18.07.2012 23:15
Kirjoittaja Peltokorppi
Tulisen maukasta yhteispeliä oli meillä. Porukkaan pysty oikeesti luottamaan ku sovitan jotain. Homma toimi kellon tarkkuudella ja vihollista kaatu. Todellisia sotakoiria.

Lähetetty: Torstai, 19.07.2012 20:36
Kirjoittaja Partanauraja
Tässä on nyt muutamien vuosien kokemus hurttien toiminnasta (alkaen sieltä vuodesta nakki ja muusi kun perkele hurtat ja wanainmaa piti yhteisen reenileirin) ja olen erittäin tyytyväinen, että sain jälleen taistella teidän kanssa. Vaikkakin itse olin tällä kertaa perkeleen riveissä. Todella hyvää meininkiä koko sohun ajan, ja etenkin viimeisessä riskissä - reunapistettä puolustettiin porukalla erittäin tehokkaasti. Hyvin ajoitte vastustajat aina käpälämäkeen, kun niitä alkoi kertyä lähistölle.

Miinuksena on pakko mainita tuo joukkueturnaus, jossa eräs teistä kyllä käytti erittäin paljon tarpeetonta voimaa lyödessään maassa maannutta vastustajaansa suoraan päälakeen (kypärä oli kyllä päässä, onneksi). Ensi kerralla sitten hiukan mietintää ennen tuollaista teloitusta.

Muuten... kiitos ja kumarrus!

Lähetetty: Perjantai, 20.07.2012 00:40
Kirjoittaja Gregorius
Partanauraja kirjoitti: Tässä on nyt muutamien vuosien kokemus hurttien toiminnasta (alkaen sieltä vuodesta nakki ja muusi kun perkele hurtat ja wanainmaa piti yhteisen reenileirin) ja olen erittäin tyytyväinen, että sain jälleen taistella teidän kanssa. Vaikkakin itse olin tällä kertaa perkeleen riveissä.
Ai dääm, kas kun et tullut juttelemaan! :) Tunnistin kyllä teidän jengiä Perkeleen riveistä ja vaihdoin pari sanaa tappelusten lomassa. Noh, ensi vuonna vaihdetaan sitten kuulumisia!

Niin - ja me tarvitaan hyviä salkoase- ja kilpimiehiä... tämä oli maksettu mainos

Lähetetty: Maanantai, 23.07.2012 03:22
Kirjoittaja Ilarius the Shadow
Tuakko kirjoitti:Teillä oli tänä vuonna tiiviisti ja hyvin toimiva rymynyrkki jota sai tosiaan varoa ottamasta sivustaansa. Myös erittäin tunnistettava väritys lisäsi hasardin tuntua.

Vikassa riskissä joku teidän kilpimiehistä lähti bashaamaan meidän harvaa riviä kohti ja yhdellä vasta-askeleella terästettynä otin tämän ryntäyksen poikittaisella glaivella vastaan. Kaveri tippui suoraan selälleen ilmeisen yllättyneenä ja minä jäin pystyyn ihmettelemään josta joku minut äkkiä korjasi manan maille. Toivottavasti ei jäänyt paha fiilis tästä, olisi pitänyt pahoitella paikan päällä mutta piti mennä myllytyksn alta pois.
Taisin olla minä tuo kaatuja :D Lähdin vain liian vähällä voimalla päälle ja sain maksaa. Ei siinä mitään! Ei sattunut eikä muuta pahaa, hyvä puolustus! :D Huomasin tässä sohussa että porukka on hommannut lisää panssaria ja löysin itseni maasta useammin.

Kiitos palautteesta! Olen yllättynyt kun huomaa, että näin paljon kehuja ollaan saatu. Olen otettu :)

Lähetetty: Maanantai, 23.07.2012 18:33
Kirjoittaja Pimeyden Ritari
Gregorius kirjoitti:
Zaibe kirjoitti:Jättäkää se pilli kotiin ensi vuonna ;)
Hööpön löpön, se oli yksi vuoden parhaimmista ideoista :D!

Teitte pieneksi ryhmäksi kohtuullisen hyvin tuhoa. Saitte homman toimimaan hyvin sen pillin avulla, mutta se sai jopa minut sekoilemaan, vaikken ollutkaan taistelemassa. Kaikille urheilutaustaisille tuomaripillin vihellys on iskostunut selkäytimeen komennolla "homma seis". Toistakymmentä vuotta pillillä pysäytetty pysähtyy tahtomattaankin. Josko vaihtaisitte toisenlaiseen pilliin, torveen, rumpuun tms?

Lähetetty: Tiistai, 24.07.2012 09:07
Kirjoittaja Gregorius
Pimeyden Ritari kirjoitti:Josko vaihtaisitte toisenlaiseen pilliin, torveen, rumpuun tms?
Juu, ei ajatus alkuunkaan mahdoton ole. Ja jos järkkärit sanovat A, A tapahtuu. Ongelma on vain tarpeeksi kovaäänisen instrumentin löytäminen... ;) Näin johtajan näkökulmasta tuon pillin kaikkein paras puoli oli sen pitämä infernaalinen meteli, jota kukaan kilpirivin peltipää ei voinut olla kuulematta niiden 2mm teräskiulujensa läpi.

Aiemmin yksi pahimmista ongelmistamme on ollut komentojen kuuluvuus kunnon vääntötilanteissa (ja sitä seuraava komentavan viskaalin totaalinen äänenmenetys viikonlopun aikana). Kenties tiedusteluosat pitää varmuuden vuoksi laittaa etsimään toisenlaista välinettä. Mikäli säännöt sen ensi vuonna sallivat, aion kyllä puhaltaa thundereriin SH13: ssakin.

Lähetetty: Tiistai, 24.07.2012 14:42
Kirjoittaja Haiden
Gregorius kirjoitti: Mikäli säännöt sen ensi vuonna sallivat, aion kyllä puhaltaa thundereriin SH13: ssakin.
NOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lähetetty: Tiistai, 24.07.2012 14:43
Kirjoittaja Peltokorppi
Oikein.