Sivu 1/1
Ryhmätön sotilas, tahtoo ryhmän
Lähetetty: Keskiviikko, 10.11.2010 19:35
Kirjoittaja Knightsuo
RiskiRyhmä otti ja hajosi, kukin kun tahtoi mennä tekemään sitä, mikä on hauskaa, 2 halusi skirmata, minä linjata. Elikkäs, olen yhden SoHun nähnyt, Glaivella huidoin sen. Oulun tienoilla voin käydä boffaamassa, mutta kauempaakin voin käydä (mutta harvemmin, mitä kauempana on).
Täällä Utajärvellä on suhteellisen pieni porukka, mutta boffataan me silti silloin tällöin! Varusteeni ovat chain mail paita täysipitkillä hihoilla, full helmi, sekä säärisuojat. Lisää tulee koko ajan, pikkuhiljaa. Varsi-aseet ovat minun juttuja, glaiveja omistan 2, mutta keihään teen kyllä ensi SoHuun (pitää vaan keksiä keino kuljettaa mokoma)
Mutta, jos joku ryhmä on kiinnostunut ottamaan mukavan 17 vuotiaan soturin joukkoonsa, niin ilmoitelkaa! Mielellään hyvähenkistä, rentoa sakkia, sota on muutakin kun pelkkää huutamista.
Lähetetty: Maanantai, 15.11.2010 03:27
Kirjoittaja AnttiT
Hm. Varustuksesi perusteella saattaisit sopia Special ORC Servicen kakkosriviin, meillä on aina puutetta varsiaseista. Asut ehkä hiukan kaukana Espoosta yhteisiä treenejä ajatellen, mutta se ei ole koskaan ollut meille mikään este.
Edellytämme vain kykyä pysyä rivissä riippumatta siitä mitä rivin eteen tulee, sekä riittävää örkinmielisyyttä.

Lähetetty: Maanantai, 15.11.2010 16:11
Kirjoittaja JonTzu
AnttiT kirjoitti:Edellytämme vain kykyä pysyä rivissä riippumatta siitä mitä rivin eteen tulee, sekä riittävää örkinmielisyyttä.

Mitä tämä tarkoittaa? Pitää pukeutua kuin raitiovaunu, liikkua kuin raitiovaunu ja osata lujuuslaskentaa?
kysyy nimimerkki kotitiimi hajallaan 2011
Lähetetty: Torstai, 18.11.2010 21:56
Kirjoittaja Rumiluntti
Panssaria löytyy ja keihäät kiiho... Kiinnostaa?
Tule meijän kanssa niin pääset varmasti jurnuttamaan niihin paikkoihin missä rytisee eniten.
Yhteistreenejä ei sun kanssas päästä pitämään (loppuposse kun asustaa Sipoon korpimailla) mutta kerrotaan hauskoimmat niksit ja kepposet vaikka sohussa, toimintamallina on että tiimiläiset luo toisilleen paikkoja joita pitää vain hoksata hyödyntää. Helppoa ja hauskaa.
Hyvähenkisyydestä en osaa sanoa, mutta jos huumorintaju on kieroutunut ja musta eikä sinua häiritse nauraa kun muut irvistävät inhosta niin telttailu meidän kanssa on yhtä komediaa.
Ryhmänjohtajana hommani on lähinnä skenaariolappujen täyttö ja infopisteenä toimiminen. En karju telttapaikalla rangaistuksia tai nillitä muutenkaan.
Tervetuloa joukkoon sekalaiseen.
Lähetetty: Torstai, 18.11.2010 23:00
Kirjoittaja Mr McTwister
Älkää enää jaksako rekrytä suo killeriä,se meni jo perkeleeseen.

Lähetetty: Maanantai, 22.11.2010 14:37
Kirjoittaja orbitti
[quote=JonTzu]Mitä tämä tarkoittaa? Pitää pukeutua kuin raitiovaunu, liikkua kuin raitiovaunu ja osata lujuuslaskentaa? [/quote]
Viimmeisen voi korvata myös muilla vastaavilla taidoilla, kuten tiedolla siitä miten aaltoset liikkuvat tyhjiössä tai elektronit juoksetvat pitkin jänniä materiaaleja.
Vähemmän hauskasti tarkoittaa sitä, että pitää tai vähintäänkin sietää meidän tavasta tehdä asioita ja naamakertoimet miellyttää puolin ja toisin ts. "sopii porukkaan".