Sivu 1/1

Sohu-bussi Pk-seutu - Jyväskylä

Lähetetty: Keskiviikko, 02.03.2011 11:52
Kirjoittaja Sapfon
Terve,

Olen soitellu tilausajoa reitille Espoo-Helsinki-Jyväskylä, ja hintaa tulisi 900e edestakaisin. Stoppeja lisätään mielellään Vantaalaisille jos teillä on tarvetta ja myös Rämäläisille ?

Hintaa per hlö tulee:
50hlö 18e
40hlö 22,5e
30hlö 30e

Ajattelin nyt jo tiedottaa, että bussikuljetus kyllä järjestetään kunhan vaan on tarpeeksi halukkaita. Olkaa allekirjoittaneeseen yhteydessä. Mielummin kootusti ryhmänjohtajien / organisaattorien kautta niin ei tule sitä 40+ yksittäistä ilmoitusta, mutta otan kyllä nekin vastaan.

Kiitokset,
JJ ja Corona

[EDIT] Parempi tarjous saatu. Nyt pääsee vieläkin halvemmalla! Kiitokset Susikukon kontaktien. Pian otetaan vastaan ilmoittautumisia.

Lähetetty: Keskiviikko, 02.03.2011 14:33
Kirjoittaja Susikukko
HYVÄ!!!

Ota ihmeessä itsellesi ilmainen matka ja puhelin yms. kulut.

Viimevuoden perusteella ainakin osa rämästä tarvitsee kyytiä. Mihin on kaikki laserajan mekanisoidun ryhmän autot ovat kadonneet? -08 Treenileirillä oli 11 autoa ja vajaa 20 miestä.

Mulla on yksi puolituttu isolla P:llä, jolla on busseja. Lähetin sille viestiä et mitä maksaa samanlainen reissu. Ilmoittelen kun tiedän.

Lähetetty: Perjantai, 04.03.2011 00:24
Kirjoittaja Kantti
Sivumennen sanoen tuo on aivan käsittämätön hinta. Maahinkaisen ropeconbussi ei ole vuosiin liikahtanut alle 1300 euron. Joten näitä tällaisia busseja kannattaa täyttää vähintään 2!

Lähetetty: Tiistai, 17.05.2011 22:00
Kirjoittaja Sapfon
Terve,

Sohubussiin on nyt ilmoittautunut 44hlöä, mikä tarkoittaa sitä että jokaisen kyydissäolijan edestakaisen matkan hinnaksi tulee 20.50e. Tämä summa tulee maksaa toukokuun 20. päivä mennessä tililleni. Tämä siksi että kesäkuun 1. mennessä pitää rahojen olla jo mennyt eteenpäin, muuten bussi peruuntuu. Toivon että ryhmän johtajat keräävät omiensa maksut ja maksatte könttäsummana. Helpottaa tarkastamista. Kiitos.

Aktia: 405543-247663
Saaja: Joonas Lehtonen
Viesti: Sohubussi + niiden nimet jotka maksat
Summa: 20.50e/hlö

[EDIT] Nostin tätä viestiä editillä, huomatkaa nyt ihmiset maksaa se!

Lähetetty: Tiistai, 17.05.2011 23:17
Kirjoittaja Lorach
Kannattanee tuo pistää vielä sinne naamakirjan sotahuuto ryhmään. Sitte menee ainaki siellä olevien meiliin asti tiedote

Lähetetty: Tiistai, 24.05.2011 12:03
Kirjoittaja Sapfon
Vielä ehtii ja mahtuu kunhan ilmoittautuu!