Sivu 1/2
Corona Muraliksen palauteloota
Lähetetty: Sunnuntai, 04.07.2010 21:11
Kirjoittaja Sapfon
Terve,
Eli nyt on taistelut taisteltu ja toivommekin palautetta niin liittolaisilta kuin vihollisen riveissä taistelleilta. Viime vuodesta oli miesmäärä hieman kasvanut (20hlö tänä vuonna, 18 la ja 18 su), pikkaisen lisää panssaria ja keihäitä yms. Itselle jäi hyvä fiilis tapahtumasta, tuntui että hyvin meni. Mutta menikö?
Plussia, miinuksia, kannustimia ja avointa palautetta

Lähetetty: Sunnuntai, 04.07.2010 21:14
Kirjoittaja Falcata
Odotetusti nostitte hyvää tasoanne viime vuodesta vielä vähän lisää ja hoiditte hommanne kunnolla ja kunnialla. Ensi vuodeksi odotan teiltä vielä vähän enemmän.

Lähetetty: Sunnuntai, 04.07.2010 21:15
Kirjoittaja Kantti
Olitte sanomattoman nohevia. Liikuitte hyvässä nipussa ja ennen kaikkea häkellyttävän nopeasti, otitte kontaktia vastaan ja rynnäköitte tarvittaessa ilman pienintäkään epäröintiä. Teillä oli myös isossa kuvassa homma erittäin hyvin hallussa, eikä ollut kerran eikä kaksi, kun lähditte etenmään paikkaan, josta saattoi vain todeta, että "ei helvata, meidänkin olisi syytä olla jo tuolla".
Vielä pitää mainita myös uskomattoman hyvästä yhteishengestä. Koko ajan tuntui, kuin oltaisiin yhtä joukkoa (sama pätee tietysti muihinkin latinoihin!).
Lähetetty: Sunnuntai, 04.07.2010 21:40
Kirjoittaja qMp
En tiedä teenkö ehkä liikaa hallaa itselleni, siskolleni tai muille jousiampujille sanoessani tämän:
Hankkikaa kypäriä!
Päitänne oli aika helppoa napsia jousella. Nostaa muutenkin kilpiä käyttävän ryhmän kestävyyttä, kun päät on suojattu. Ihan keihäidenkin takia.
Lähetetty: Sunnuntai, 04.07.2010 21:48
Kirjoittaja Oravainen
Itselleni jäi päällimmäiseksi mieleen ettei teistä tultu läpi, vaan taisi käydä toisinpäin... Kaksi kertaa muistan asettuneeni teillenne ja kummalakin kerralla päätin luikkia etsimään parempia metsästysmaita.
Lähetetty: Sunnuntai, 04.07.2010 21:55
Kirjoittaja Sapfon
qMp kirjoitti:En tiedä teenkö ehkä liikaa hallaa itselleni, siskolleni tai muille jousiampujille sanoessani tämän:
Hankkikaa kypäriä!
Päitänne oli aika helppoa napsia jousella. Nostaa muutenkin kilpiä käyttävän ryhmän kestävyyttä, kun päät on suojattu. Ihan keihäidenkin takia.
Arvaa vaan ovatko nuo kypärät listalla

Pyrimme parantamaan varustusta pikkuhiljaa ja on totta että kypärät ovat oleellisin parannus.
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 00:04
Kirjoittaja Qoshovius
Täytyy kompata Kanttia täysin. Todella hienoa ja yllättävän itsevarmaa toimintaa. Muutamia kertoja tosiaan oli että te pääsittekin jo kontaktiin kun Maahinkaiset vielä jahkasimme - onneksi ei kuitenkaan tullut pahemmin turpaan, vaan te hoiditte homman tyylillä!
Diggaan myös teidän ryhmän ulkoisesta olemuksesta kovasti, keep it going.
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 09:05
Kirjoittaja Vibelius
Taattua laatua. Hauhon leirin jälkeen pidin teitä tosi kovina, mutta ylititte osittain odotukseni silti. Äärimmäisen särmää toimintaa kautta linjan.
Ps. Kun oli se yllätysaloitus -skenaario, ja minulla oli homma vaiheessa ja eksyin siksi omistani, teidän mukana oli tosi mukava tikata keihäällä.
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 13:21
Kirjoittaja tiarAnon
Hyvää settiä pojat! Huomaa, että talven treenauksesta on ollut hyötyä, aloitekykyä ja pelisilmää on tullut helvetin paljon lisää, ja pysyitte hyvin yhdessä. Hiokaa vielä vähän sitä komentorakennetta, teitä oli aika iso joukko ekassa kenttäskenussa, joka otti päihinsä meidän puolen sekalaiselta häröposselta ihan turhaan. Aktiivisemmalla johtamisella olisitte varmasti saaneet meidät lanattua!
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 13:27
Kirjoittaja Jazkottaja
oli kiva pitää siltaa toisessa kenttä skenussa teidän kanssa ja myöhemmin samassa skenussa tappaa possuja.
loistavaa työtä!
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 13:31
Kirjoittaja gobliini
Epäilen aina ryhmän tehoa jolla on risti tabardissa

Jälleen kerran osoittautui turhaksi. Yhteistyö pelasi hyvin ja tiesi, että teihin pystyy luottamaan. Kentän siltaskenaariossa yhteistyö pääsi huippuunsa. Pottia päihin parantaa kestävyyttä viellä huomattavasti ja panssaroinnin lisäämistä voi harkita. Tämähän osittain syö porukan liikenopeutta ainakin osan taistelijoista osalta.
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 16:34
Kirjoittaja ZamboNet
Tuntuu, että jokainen latinan liittolaisarmeijamme ylitti itsensä merkittävästi viime vuoteen verrattuna - niin myös te. Tämä oli varmasti syy niinkin hyvään lopputulokseen, johon pääsimme. Kiitos teille!
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 20:54
Kirjoittaja Sipi
Oishaan tuon voinut sanua jo paikanpäällä, mutta en ujoreltani tohtinut, Muttä: mää vähän kattelin aina lauantaiaamusta, ja vaesinkin yllätys-skenaariosta asti, että teillä oli hienon yhtenäistä, varmaa ja vihaista toimintaa.
Kypäristä on mainittu jo, mutta haluaisin esittää huomioni siitä, että kevyesti panssaroiduksi koplaksi kestitte hyökkäyksiä ihailtavan hyvin. Se on sitä kun yhteistyö ryhmän sisällä pelaa.
Ois pitänyt käydä teitä jututtamassa, kun siinä leirinaapureina olitte. Mutta tuleehan noita Sohuja.
Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 21:38
Kirjoittaja Luna Guardian
Loistavaa toimintaa kaikkialla missä teitä näinkin, ei huvittanut tulla edestä kahden käden miekalla vastaan. Onneksi annoitte herrasmiesmäisesti kylkeä puskasta pyllähtäneelle lihapullalle

Lähetetty: Maanantai, 05.07.2010 23:06
Kirjoittaja Zaibe
Näin Maahinkaisen ryhmänjohtajana haluan kiittää koko Coronaa loistavasta ja luotettavasta toiminnasta tapahtumassa. Teihin, kuten myös muihin Latinalaisten ryhmiin, pystyi luottamaan täysin. Oli annettu tehtävä sitten kuinka vaikea tahansa.
Hieman muita Latinalaisten ryhmiä kevyempinä, saitte usein armeijakunnan selustan suojattavaksenne ja senkin homman hoiditte esimerkillisesti ja sotilaallisella tarkkuudella.
Erityiskiitokset vielä ryhmänne johtajalle joka sopi Latinalaisten johtonelikkooon kuin miekka naamaan. Hyviä taktisia pointteja ja loistavaa annettujen tehtävien eteenpäin viemistä.
Kiitos!
Lähetetty: Tiistai, 06.07.2010 13:49
Kirjoittaja O. Saarelainen
Loistava ja toimiva porukka. Kevyestä panssaroinnista huolimatta kestitte hyvin tiukassakin paikassa.
Asenteenne oli priimaa ja tuntui kuin olisitte osa meitä

Lähetetty: Tiistai, 06.07.2010 15:54
Kirjoittaja Kuljeskelen
Viime vuonna jo ihastuin viittoihinne... ja niinhän se on, että kun on riittävän tyylikäs, ei taistelukaan voi sujua liian huonosti. Oletta kaunis, toimiva joukko.
Lähetetty: Tiistai, 06.07.2010 18:09
Kirjoittaja Eglardion
Minulla oli teistä viime vuoden perusteella täysin väärä käsitys. Nyt olitte loistavia. En odottanut teiltä kovin paljoa (omaksi häpeäkseni), mutta aina kun näin teidät kentällä toimitte erinomaisesti.
Etenkin viimeisessä metsäskenussa vaikutti siltä, että pyyhkäisitte vihulaisenne tieltänne tajuttoman nopeasti. Kerran tulin viisi metriä jäljessänne ja päätin rynnäköidä samaan kohteeseen kuin te, mutta olitte tuhonneet jo viholliset. Ensi vuodelle voitte parantaa sen verran, että jätätte jotain minullekin.

Lähetetty: Keskiviikko, 07.07.2010 21:31
Kirjoittaja Encore
Kiitoksia Coronalle oivasta toiminnasta! Oli todella mahtava katsoa tiivistä joukkoanne, kun etenitte hyvässä muodostelmassa eteenpäin. Mahtavaa menoa kertakaikkiaan!
Komppaan Eglardionin kommenttia. Kyllä siinä metsäskenaariossa taistelutaitonne pääsivät oikeuksiinsa.
Lähetetty: Torstai, 08.07.2010 00:34
Kirjoittaja Vastapallo
Hienostihan se Corona veti! Etenkin jäimieleen se viimeinen metsä lauantailta jossa tulin vissii vähän coronan perässä ja päätine että tulen auttamaan mutta tehän olitte jo hoidelleet jo vihollisen
Hienoa olisi kyllä päästä tappamaan teidän kanssa myös ensvuonna (vaikkakin teillä onse liian pyhäristinkuvatus tabardeissanne

)
Lähetetty: Torstai, 08.07.2010 08:40
Kirjoittaja Haltia
Pieni, mutta todella pippurinen ryhmä. Valitettavan vähän ehdin keskittyä teihin skenujen aikana, mutta kyl sitä tappamista näkyi tulevan isän kädestä ihan kiitettävästi.

Ihana lippu. n_n
Lähetetty: Torstai, 08.07.2010 11:58
Kirjoittaja Ahneman
Se sunnuntain viimeinen metsäskenaario äänestettiinkin meidän tiimin kesken yhdeksi parhaiten onnistuineeksi skenarioksi. Oma fiilis oli silloin myös aivan mahtava.
Ja suuri kiitos sille Sankarille/Sankarittarelle, joka otti meidän lipusta sen aivan poskettoman hienon kuvan, ja laittoi vieläpä nettiin!
EDIT: Kyseessä oli siis Ulfnarin Jehuletti. Kiitos!
Lähetetty: Torstai, 08.07.2010 12:14
Kirjoittaja Jehuletti
Ahneman kirjoitti:Se sunnuntain viimeinen metsäskenaario äänestettiinkin meidän tiimin kesken yhdeksi eniten onnistuineista skenarioista. Oma fiilis oli silloin myös aivan mahtava.
Ja suuri kiitos sille Sankarille/Sankarittarelle, joka otti meidän lipusta sen aivan poskettoman hienon kuvan, ja laittoi vieläpä nettiin!
EDIT: Kyseessä oli siis Ulfnarin Jehuletti. Kiitos!
Kiva kun kelpaa

Kiitos
Lähetetty: Torstai, 08.07.2010 12:28
Kirjoittaja Argaali
Kiva meno, ja teillä on monta rehtiä soturia, joista voisin korottaa Cristianin ylimmäksi. Hieno ja rehti taistelia jolla on tarkkuutta ja taitoa, olkaa hänestä ylpeitä. Muutenkin meni ihan kivasti, mutta HOMMATKAA NE KYPÄRÄT tai älkää seiskö sellasissa paikoissa et ei vaan kehtaa ampuu kun on liian helppoo muuten
Go corona!
Lähetetty: Torstai, 08.07.2010 13:02
Kirjoittaja DiabolusIgnis
Argaali kirjoitti:Kiva meno, ja teillä on monta rehtiä soturia, joista voisin korottaa Cristianin ylimmäksi. Hieno ja rehti taistelia jolla on tarkkuutta ja taitoa, olkaa hänestä ylpeitä. Muutenkin meni ihan kivasti, mutta HOMMATKAA NE KYPÄRÄT tai älkää seiskö sellasissa paikoissa et ei vaan kehtaa ampuu kun on liian helppoo muuten
Go corona!
Kiitän omasta puolestani sekä koko Coronan puolesta <3