
Jotakuinkin tuon henkisellä varustuksella olisi tarkoitus mennä. Eli kevyttä kevyttä rynnäkköporukkaa. Isot kevyet keskikahvakilvet ja lyhyt miekkamainen keihäs (täytyy miettiä tuota "keihästä" vielä tarkemmin, tuo zulujen iklwa-keihäs olisi kyllä siisti mutta meidän säännöillä olisi ennemminkin kyse pitkäkahvaisesta miekasta eikä kehäästä.)
Eli jos ajatus kiinnostaa niin kannattaa hypätä ajoissa kyytiin, ajatus tarkentuu vielä ja mielipiteillään voi vaikuttaa.
Tarkoitus olisi että proppautumiseen panostettaisiin kohtuu hyvin. Kilvenpäälliset maalattaisiin lehmännahan näköiseksi jos vain mahdollista eikä kukaan tulisi paikalle verkkareissa vaan lannevaatteessa. Ja joku keino pitäisi kehittää että saataisiin soturien hipiät hieman tummemman sävyiseksi.
Että näin, ilmaiskaa kiinnostustanne tähän ketjuun tai yksärillä. Jos innostuneita tulee niin voi alkaa ryhmäfoorumia itkemään missä voi ajatuksia tarkennella.